Wycieczka do Chorwacji

 

 

Myśląc o wakacjach wiele osób zastanawia się nad Chorwacją. Słoneczny kraj, ciepło i czyste ciepłe morze do kąpieli. Aby się tam wybrać trzeba jeszcze znaleźć miejsce do mieszkania.

 

W Chorwacji bardzo popularne są apartamenty wynajmowane przez biura podróży lub osoby prywatne. Ich standard jest różny raczej niezbyt wysoki. Apartamenty można wynająć w polskich biurach podróży. Są one wtedy droższe ponieważ doliczana jest marża biura chorwackiego i polskiego. Najtaniej jest wynająć apartament prywatnie.

 

Część osób robi to za pośrednictwem internetu gdzie można znaleźć liczne oferty, ze zdjęciami, z dokładną informacją o wyposażeniu i standardzie. Część osób jedzie w „ciemno” i na miejscu szuka „lokum”. Przewagą jest to, że można obejrzeć apartament przed wynajęciem, można się potargować i nieznacznie obniżyć cenę. Mankamentem tego rozwiązania jest dodatkowy wysiłek jaki trzeba włożyć w poszukiwania po uciążliwej podróży. Najtrudniej w ten sposób jest znaleźć apartament od połowy lipca do połowy sierpnia szczególnie w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. W tym czasie Chorwacja jest intensywnie oblegana przez Niemców, Włochów, Słoweńców, Czechów i innych. Tak więc w tym okresie najlepiej jest szukać zakwaterowania w małych nadmorskich wioskach. Jeżeli wybieracie się do Chorwacji poza tym okresem to warto się skusić na coś extra. Bardzo ładna jest Dalmacja czyli południowa Chorwacja. Można tu polecić takie miejscowości jak: Makarska, Omiś, Hvar czy Dubrownik. Jeżeli wolicie bliższą część Chorwacji to polecamy Rovinj, Poreć czy Krk. Ponieważ Adriatyk jest nie tylko ciepły ale i krystalicznie czysty więc warto z sobą zabrać płetwy i maskę do nurkowania. W wielu miejscach można skorzystać ze szkółki nurkowania. Są one praktycznie w każdej większej miejscowości.