Fotografia ślubna

 

 

Gdy spotykamy określenie fotograf ślubny od razu wiemy, że chodzi o fotografa specjalizującego się w fotografii ślubnej. Wielokrotnie oprócz obsługą fotograficzną ślubów oferują również innego typu zdjęcia np. reportażowe lub katalogowe. Widać, że on nie potrzebuje stałego zakładu fotograficznego i minilaba cyfrowego do kopiowania plików cyfrowych na papier.  Fotograf ślubny głównie potrzebuje dobrą stronę internetową. Promocją stron internetowych fotografów ślubnych zajmuje się www.promocjainternetowa.com.pl

Dzięki niej zazwyczaj pozyskuje się klientów. Strona internetowa fotografa ślubnego jest jego wizytówką, pokazuje on na niej swój warsztat, prezentuje styl swojej fotografii. Po obejrzeniu takiej strony zainteresowani nawiązują kontakt z fotografem lub nie. Jeżeli się zdecydują na jego usługi mogą spokojnie czekać na dzień ślubu. W tym momencie potrzebuje on  dobrego sprzętu fotograficznego – lustrzanki, dobrej klasy, jasne obiektywy, szybką i równo naświetlającą lampę błyskową.

 

Dobry aparat zapewnia równo naświetlone i o dobrej równowadze barwnej pliki cyfrowe. Dobry fotograf doskonale wie jaki obiektów przypiąć do aparatu w odpowiednim momencie. Fotograf powinien się skoncentrować na zarejestrowaniu najważniejszych momentów uroczystości ślubnej i najlepszym ujęciu. Zakup profesjonalnego aparatu dzisiaj nie jest problemem – wystarczy mieć odpowiednią ilość pieniędzy. Sporo osób, które posiadają aparat fotograficzny i lampę próbuje sobie zarobić na ślubach. Konkurują głównie niską ceną. Na konkurencyjnym rynku fotografii ślubnej trzeba mieć argumenty, które są w stanie przekonać parę młodych do swojej oferty. Tego typu  argumentami jest propozycja wykonania zdjęć w nietypowych lub atrakcyjnych sceneriach np. pałacyk, piękny ogród ale również stare hale fabryczne, ruiny itp. Młodych można również przekonać ofertą wykonania nowoczesnej i eleganckiej fotoksiążki.

 

Takie fotoalbumy ślubne robią niesamowite wrażenie na oglądających.. Suma eleganckiej oprawy zazwyczaj ze skóry z analogicznym, jak w poligrafii drukiem zdjęć ślubnych. Na pojedynczej stronie z ładnie zaprojektowanym tłem może znajdować się kilka zdjęć, opisy tekstowe, dodatkowe ozdobniki. Pomimo wysokiej ceny tego typu fotoksiążek coraz więcej osób decyduje się na ich wykonanie zlecenie. Wiele osób wie, że wykonanie pięknego fotoalbumu w jednym egzemplarzu musi kosztować. Fotoksiążki ślubne stanowią wspaniałą pamiątkę w przyszłości. Część fotografów ślubnych pragnąc przekonać parę młodych do swojej oferty dołącza drukowanie zdjęć podczas wesela. Wywołuje on 2-3 pliki ze zdjęciami z z uroczystości przez siebie zrobione, drukuje na drukarce DS40 i rozprowadza wśród uczestników przyjęcia weselnego. Część fotografów drukuje zrobione przez uczestników przyjęć weselnych. Aktualnie jest to już możliwe dzięki termosublimacyjnym drukarkom fotograficznym.

 

Jakość tych zdjęć jest już zbliżona do tych jak z minilaba cyfrowego. Niektórzy fotografowie, którzy traktują ślub jako promocję swoich usług. Drukują kartki okolicznościowe z parą młodych umieszczając na nich numer telefonu. Kartki te wręczają bezpłatnie gościom weselnym. Zastanawiające jest co się zmieni w najbliższej przyszłości w fotografii ślubnej.