Promocja firm autokarowych

 

W zakresie usług transportowych jest wąska choć liczna grupa firm wynajmujących autokary innym firmom lub osobom prywatnym. Autokary te wynajmuje się najczęściej ....

  • w ramach szkoleń i wyjazdów integracyjnych
  • wycieczek turystycznych
  • imprez masowych takich jak demonstracje, koncerty, mecze piłkarskie itd
  • ślubów i zjadów rodzinnych

 

Przykładem takiej firmy jest Europe-Tour z Warszawy działająca w tej branży od ponad 20 lat. Niestety firmy te nie maja zbyt lekkiego życia gdyż autokary wynajmuje się sporadycznie. Od czasu do czasu. Z drugiej strony wynajmujące firmy kierują się głównie kryterium ceny jak by to one było najważniejsze. Tak jakby ich firmy oferowały najtańsze produkty lub usługi.

 

Aby się utrzymać na rynku wyżej wymienione firmy transportowe muszą cały czas szukać nowych klientów i nowych zleceń. Ponieważ rynek zleceń jest bardzo rozproszony skazane są na pozyskiwanie zamówień za pośrednictwem internetu i strony internetowej. W przypadku Europe-Tour jest to strona www.europe-tour.pl . Przez długi czas była ona dobrze widoczna w internecie. Niestety Google często zmienia algoryt oceny stron. Wiele firm transportowych jak również turystycznych zanotowało poważne spadki pozycji w wyszukiwarce. Oczywiście można sie wspierać kampaniami adwords ale jest to drogi sposób i mało korzystny sposób pozyskiwania zleceń.