Niezawodne źródło informacji

W XXI wieku staliśmy się zakupoholikami. Mamy swobodny dostęp do Internetu. Wirtualny świat to nasz żywioł. Na aukcjach internetowych, stajemy się myśliwymi, którzy czekają na swoją zwierzynę. Tu przecena, tam rabat. Te słowa działają na naszą psychikę. Słysząc je, ulegamy szałowi konsumpcji. Kupujemy bez opamiętania. A raczej klikamy w ekrany monitorów.


Nie możemy się doczekać, kiedy kurier zastuka do naszych drzwi z naszym upragnionym pakunkiem. Dni mijają, a my nerwowo spoglądamy w okno, czy aby na pewno nie przegapiliśmy momentu przejazdu furgonetki kurierskiej.


Cóż, dajemy się omamić, technikom perswazji i reklamy. Producentom zamawianych przez nas produktów, właśnie o to chodzi. Chcą, nam wmówić, że właśnie ten przedmiot jest nam niezbędny. My naiwniacy, biegniemy po niego, na złamanie karku. Nie zdajemy sobie sprawy, że zostaliśmy zmanipulowani. Myślimy, że podjęliśmy decyzję samodzielnie, świadomie. To nieprawda. Przekonujemy się o tym po pewnym czasie. Wtedy dziwimy się sami sobie, jak mogliśmy być tacy łatwowierni.
Gdy zamówiona przesyłka nie nadchodzi, buszujemy nerwowo po sieci. Poszukujemy informacji na temat firmy, w której zamówiliśmy produkt. Z dostarczaniem przesyłek firmy radzą sobie różnie. Jedne lepiej, drugie gorzej. Paczki albo docierają z opóźnieniem, albo całkowicie giną.


Myślimy co tu teraz począć. I nagle doznajemy olśnienia. Wchodzimy na stronę firmy, czytamy opinie i dowiadujemy się, że czekanie u nich dwa tygodnie na przesyłkę to norma. Dobrze, że mamy Internet, bo inaczej nigdy byśmy się tego nie dowiedzieli. Opinia na forum na temat tego przewoźnika, trochę nas uspokoiła, W razie czego są jeszcze zwroty i reklamację, ale to ostateczność. Cierpliwie czekamy, co się wydarzy.


Nazajutrz słyszymy dzwonek do drzwi. Chwytamy za klamkę. A tam, kurier trzyma w ręku naszą paczkę. Jesteśmy szczęśliwi, że dotarła. Jedak nadal czujemy złość, że musieliśmy na nią tak długo czekać. Czujemy ulgę, najważniejsze, że już jest.

www.tetenal.com.pl