Fotograf ślubny

 

 

 

 

Gdy słyszymy fotograf ślubny od razu wiemy, że chodzi o fotografa specjalizującego się w fotografii ślubnej a nie artystycznej czy reportażowej. Poza zdjęciami na ślubach oferują również innego typu zdjęcia np. reportażowe lub katalogowe. Widać, że on nie potrzebuje stałego zakładu fotograficznego i minilaba do kopiowania plików cyfrowych na papier fotograficzny.

 

 

Fotografowie ślubni potrzebują dobrą stronę www. Dzięki niej zazwyczaj pozyskuje się klientów. Strona internetowa fotografa ślubnego jest jego portfolio, prezentuje on na niej swój warsztat, prezentuje styl swojej fotografii. Po obejrzeniu takiej strony zainteresowani nawiązują kontakt z fotografem lub też nie. Jeżeli się zdecydują na jego usługi czekasz aż przyjdzie dzień ślubu. W tym momencie fotograf potrzebuje  dobrego aparatu fotograficznego – lustrzanki, dobrej klasy, jasne obiektywy, szybką i równo naświetlającą lampę błyskową. Dobry aparat zapewni idealnie naświetlone i o dobrej równowadze barwnej zdjęcia cyfrowe. Wie jaki obiektów przypiąć do aparatu w odpowiednim momencie. Profesjonalny fotograf w ramach usług fotograficznych powinien się skoncentrować na zarejestrowaniu najważniejszych chwil uroczystości i najlepszym ujęciu. Zakup profesjonalnego aparatu nie jest dzisiaj problemem – wystarczy posiadać odpowiednią sumę gotówki. Sporo osób, które dysponują aparatem i lampą błyskową próbuje sobie zarobić na ślubach.

 

Przyjmują zlecenia obniżając cenę. Na konkurencyjnym rynku fotografii ślubnej trzeba mieć argumenty, które zjednają parę młodych do swojej oferty. Tego typu  korzyściami jest propozycja zrobienia zdjęć w atrakcyjnych sceneriach np. pałacyk, piękny ogród ale również stare hale fabryczne, ruiny itp. Młodych można również przekonać ofertą wykonania nowoczesnej i eleganckiej fotoksiazki  Takie tanie fotoksiążki ślubne robią olbrzymie wrażenie na oglądających.. Suma eleganckiej oprawy zazwyczaj ze skóry z analogicznym, jak w poligrafii drukiem zdjęć ślubnych. Na pojedynczej stronie atrakcyjnym tłem może znajdować się kilka zdjęć, teksty, różnego typu ozdobniki. Pomimo wysokiej ceny tego typu fotoalbumów coraz więcej osób decyduje się na ich wykonanie. Wiele osób wie, że wykonanie pięknego fotoalbumu w jednym egzemplarzu musi kosztować. Fotoalbumy ślubne stanowią idealną pamiątkę w przyszłości. Wielu fotografów chcąc przekonać parę młodych do swojej oferty włącza propozycję drukowanie zdjęć już podczas wesela. Edytuje on 2-3 zdjęcia z z uroczystości zrobione przez siebie, drukuje na drukarce termosublimacyjnej i rozprowadza wśród uczestników przyjęcia weselnego.

 

Część fotografów drukuje zdjęcia cyfrowe i zdjęcia fotograficzne zrobione przez uczestników przyjęć weselnych. Obecnie jest to już możliwe dzięki termosublimacyjnym drukarkom fotograficznym. Jakościowo zbliżone są do tych jak z minilaba cyfrowego. Niektórzy fotografowie, którzy traktują ślub jako promocję swojej strony www. Drukują zdjęcia z parą młodych umieszczając na niej adres strony www. Kartki te bezpłatnie wręczają gościom uroczystości weselnej. Zastanawiające jest co ulegnie zmianie w najbliższych latach w fotografii ślubnej.