Domy weselne

 

 

Do niedawna zdjęcia na papierze fotograficznym w wysokiej jakości można  było zrobić wyłącznie w zakładach fotograficznych dysponujących kosztownymi minilabami cyfrowymi (np. Fuji Frontier, Noritsu QSS, Agfa d-Lab). Aby takie urządzenie posiadać i na nie zarobić trzeba było mieć przeroby na poziomie 1000-1200 zdjęć dziennie oraz oferować wiele innych dodatkowych usług. W ostatnim czasie sytuacja się zupełnie zmieniła. Znane od kilku lat małe drukarki termosublimacyjne technologicznie bardzo się rozwinęły i uzyskały miano urządzeń profesjonalnych. Pomogła im również promocja w internecie gdzie trafiły do potecjalnych klientów.

 


Dzięki profesjonalnym drukarkom fotograficznym np. DNP DS-RX1 usługę tą można oferować w zakładach mających 150-300 zdjęć dziennie. Mogą ją również oferować punkty xero,  kafejki internetowe, hotele, różnego typu punkty handlowe itd. Z możliwości tej skorzystało również wiele domów weselnych. Dostrzegły one, że wielu gości robi sobie zdjęcia podczas tego wieczoru więc czemu nie zaoferować im zdjęć na poczekaniu. Z profesjonalnych drukarek termosublimacyjnych korzystają fotografowie ślubni i studia fotograficzne. Potrafią oni ocenić jakość. Potrafią też docenić niezależność ale najważniejsze dla nich to kontrola procesu zdjęciowego od naciśnięcia spustu migawki do wydruku gotowego zdjęcia na papierze. Większość firm po różnych indywidualnych testach wybiera drukarkę firmy DNP.

 


Według nich zapewnia ona chyba najwyższą jakość zdjęć z dobrego aparatu fotograficznego spośród porównywanych urządzeń (jakość zdjęć bardzo zbliżona do jakości z dobrych minilabów cyfrowych).  Brali również pod uwagę takie cechy jak: prostota obsługi, duża wydajność, możliwość podłączenia do komputera, szybkość zwrotu inwestycji. Posiadają one kilka bardzo przydatnych opcji sterownika. Można zapisać kilka swoich ustawień dla drukowanych zdjęć w pamięci komputera i sięgać po nie gdy zaistnieje potrzeba. Takimi ustawieniami jest np. własne ustawienia kolorystyki dla zdjęć w studio, dla zdjęć do dokumentów, zdjęć amatorskich itd. Można również dopasować ostrość inną dla portretu a inną dla zdjęć architektury. Możliwości jest bardzo dużo. Sięganie po tego typu ustawienia podnosi poziom oferowanych usług. Dystrybutor tych drukarek umożliwia wykonanie własnych testów przed zakupem. Nie kupuje się "kota w worku". Wiadomo co jest osiągalne.